Δράση του 15μελούς για το Χαμόγελο του Παιδιού

Κατόπιν ενημέρωσης από το Υπουργείο Παιδείας με σκοπό την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση για τους σκοπούς και τις δράσεις του Χαμόγελου του Παιδιού, το δεκαπενταμελές συμβούλιο του Γυμνασίου Αρμενίου με Λυκειακές Τάξεις ανέλαβε την πρωτοβουλία για συλλογή υλικών αγαθών και καλεί μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς αλλά και την τοπική κοινωνία να συμβάλει σε αυτή την προσπάθεια.

Τα προϊόντα που χρειάζονται είναι ενδεικτικά:

• Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, χυμοί, κρέμες αραβοσίτου, βρεφικές κρέμες και γάλατα Νο1 & Νο2, αλεύρι, ζάχαρη, συσκευασμένοι κουραμπιέδες και μελομακάρονα.
  • Είδη βρεφικής και προσωπικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες
  • Είδη υγιεινής: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικά πλυντηρίου, μαλακτικά ρούχων, χλωρίνη, αντισηπτικά.
  • Είδη οικιακής χρήσης: χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας, χαρτί υγείας, λαδόκολλα, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων, γάντια μιας χρήσης.

Η συλλογή των αγαθών θα γίνεται μέχρι και την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021, στο χώρο του σχολείου.

Το δεκαπενταμελές συμβούλιο
Γυμνασίου Αρμενίου με Λυκειακές Τάξεις

Posted in Χωρίς κατηγορία and tagged , , .