Συμπληρωματικές οδηγίες για το μάθημα της Κοινωνιολογίας της Γ΄ Λυκείου

Συμπληρωματικές οδηγίες για το μάθημα της Κοινωνιολογίας της Γ ́ τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου και Γ ́ και Δ ́ τάξεων Εσπερινού Γενικού Λυκείου για το σχολικό έτος 2019-2020 με τη μορφή υποστηρικτικού εκπαιδευτικού υλικού, απέστειλε το υπουργείο Παιδείας στις σχολικές μονάδες, μετά από σχετική εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.

Το υποστηρικτικό εκπαιδευτικό υλικό απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς που θα διδάξουν το μάθημα της Κοινωνιολογίας το σχολικό έτος 2019-2020, προκειμένου να διευκολυνθούν στην προετοιμασία και τη διδασκαλία του μαθήματος και δεν περιλαμβάνεται στην εξεταστέα ύλη του μαθήματος.

Πλοηγηθείτε στη σελίδα με τις Οδηγίες Μαθημάτων Λυκείου για να δείτε το υποστηρικτικό υλικό.

Posted in Χωρίς κατηγορία and tagged , , .