Για μαθητές: Προώθηση μηνυμάτων από τη σχολική ηλεκτρονική διεύθυνση (@sch.gr) στην προσωπική

Ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες έτσι ώστε να λαμβάνετε ειδοποίηση στην προσωπική σας ηλεκτρονική διεύθυνση (email) για υλικό και ασκήσεις που αναρτούν οι εκπαιδευτικοί στα μαθήματα που έχουν δημιουργήσει στην ηλεκτρονική τάξη (eclass.sch.gr).

• Ανοίξτε τη σελίδα https://webmail.sch.gr και συνδεθείτε στην σχολική αλληλογραφία σας με το όνομα χρήστη και τον κωδικό που συνδέεστε και στην ηλεκτρονική τάξη (eclass.sch.gr)
  • Πατήστε Αλληλογραφία και μετά Κανόνες
  • Πατήστε Προώθηση στην αριστερή λίστα
  • Επιλέξτε Διατήρηση ενός αντιγράφου σε αυτόν τον λογαριασμό
  • Πληκτρολογήστε την προσωπική σας ηλεκτρονική διεύθυνση (email) π.χ. myname@mail.com
  • Πατήστε Αποθήκευση και Ενεργοποίηση
  • Πατήστε Έξοδος (δεξιά) για να αποσυνδεθείτε.

Αυτό ήταν. Από εδώ και πέρα όλα τα μηνύματα από την ηλεκτρονική τάξη (eclass.sch.gr) θα προωθούνται αυτόματα στην προσωπική σας ηλεκτρονική διεύθυνση (email).

Posted in Χωρίς κατηγορία and tagged , , , .