Δωρεά χρωμάτων στο Γυμνάσιο Αρμενίου

Σημαντική προσφορά από την εταιρεία χρωμάτων Vitex στο Γυμνάσιο και Λ.Τ Αρμενίου. Η εταιρεία προσέφερε υλικό χρωματισμού εξωτερικών χώρων στο σχολείο μας και σε άλλα σχολεία που επλήγησαν από τις καταστροφικές πλημμύρες. Την ευγενή δωρεά συντόνισε το Υπουργείο Παιδείας. Κατά την παραλαβή υλικού στο σχολείο  πραγματοποιήθηκε μία σύντομη εκδήλωση ευχαριστιών , την οποία τίμησαν με την παρουσία τους η Υφυπουργός Παιδείας κ. Ζέττα Μακρή, ο Δήμαρχος Κιλελέρ κ. Αθ. Νασιακόπουλος , η αρμόδια Αντιδήμαρχος κ. Ε. Ζωιοπούλου, υπηρεσιακοί παράγοντες του Δήμου Κιλελέρ και η Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπαίδευσης κ. Βασιλική Ζιάκα και ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Νίκος Ζέρβας.

Τους επισήμους υποδέχτηκαν και ευχαρίστησαν στο χώρο του σχολείου ο Διευθυντής  κ. Κ. Καραμπάτσας και οι εκπαιδευτικοί κ.κ Μαρία Καραμπάτσα και Μαρία Σαμπάνη.

Posted in Χωρίς κατηγορία.