Κλείσιμο προγράμματος etwinning

Με ένα online διαγωνισμό kahoot έκλεισε πρόσφατα το πρόγραμμα etwinning «Παίζοντας μες στον χρόνο», που υλοποίησε το σχολείο μας με τα Γυμνάσια του Κορινού, των Αλωνίων και των Κλεινών. Αντιπροσωπείες των μαθητών των 4 σχολείων συμμετείχαν στον διαγωνισμό και μέσα στο παιγνιώδες κλίμα που επιβάλλει το θέμα του προγράμματος διαγωνίστηκαν σε ερωτήσεις που σχετίζονται με το υλικό που ανάρτησαν οι ομάδες των μαθητών TwinSpace του προγράμματος και στο τέλος χειροκρότησαν τους νικητές ανανεώνοντας το ραντεβού για την επόμενη χρονιά, οπότε και το πρόγραμμα θα εμπλουτιστεί με νέες θεματικές.

Οι μαθητές των 4 σχολείων συμπλήρωσαν επίσης Online φόρμα google όπου αξιολόγησαν τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα, και μάλιστα με πολύ θετικό τρόπο, όπως έδειξαν τα αποτελέσματα. Ανάλογη ήταν και η εκτίμηση των εκπαιδευτικών-συντονιστών στην τελική συνάντηση όπου αποτίμησαν τα αποτελέσματα του προγράμματος και αποφάσισαν τη συνέχιση της συνεργασίας με διεύρυνση της θεματικής για την επόμενη χρονιά.

Posted in Δραστηριότητες, Χωρίς κατηγορία.