Αναστολή λειτουργίας ΕξΑΕ όλων των σχολικών μονάδων της ΠΕ Λάρισας

Με δελτίο τύπου η ΔΔΕ Λάρισας ενημερώνει ότι Πέμπτη και Παρασκευή 11-12 Μαρτίου 2021 τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά και δε θα λειτουργήσει ούτε η εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Συγκεκριμένα, αναφέρει ότι “δεν θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως εκπαίδευση την Πέμπτη 11 και την Παρασκευή 12 Μαρτίου 2021 σε σχολικές μονάδες γενικής και ειδικής αγωγής δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας. Με απόφαση του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας Κώστα Αγοραστού, οι σχολικές μονάδες  θα παραμείνουν κλειστές  στην Π.Ε. Λάρισας για προληπτικούς λόγους, ώστε να δοθεί χρόνος, μέχρι να σταλούν όλα τα στοιχεία  στην Περιφέρεια Θεσσαλίας, αναφορικά με την καταλληλότητα των κτιρίων των σχολικών μονάδων και όσων χρήζουν επισκευών, τη συνεχιζόμενη σεισμική δραστηριότητα και εισηγήσεις Διευθυντών σχολικών μονάδων.”

Posted in Χωρίς κατηγορία and tagged , , , , .