Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/-τριών για το σχολικό έτος 2021–2022

Από τις 18 Ιουνίου 2021 και ώρα 10:00 έως τις 2 Ιουλίου 2021 και ώρα 23:59 θα μπορούν όσοι/-ες μαθητές/μαθήτριες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021-2022, να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση, σύμφωνα με εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας.

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Δείτε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας.

Γονείς/κηδεμόνες που για οποιοδήποτε λόγο δε μπορούν να ολοκληρώσουν την ηλεκτρονική εγγραφή, έχουν τη δυνατότητα να προσέρχονται στο σχολείο κατόπιν ραντεβού, από τη Δευτέρα 28 Ιουνίου μέχρι και την Τετάρτη 30 Ιουνίου, 9:00πμ έως 13:00μμ, έχοντας μαζί τους τα στοιχεία εισόδου στη ΓΓΠΣ (taxis).

Posted in Χωρίς κατηγορία and tagged , , .