Ενημέρωση γονέων για βαθμολογία α’ τετραμήνου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Αποστείλαμε σήμερα τους βαθμούς του Α’ τετραμήνου ηλεκτρονικώς, βάσει των οδηγιών του Υπουργείου Παιδείας, λόγω της σοβούσης υγειονομικής κρίσης. Ελήφθη μέριμνα, ωστόσο, για την ενημέρωσή σας, αναφορικά με την επίδοση των μαθητών/τριών.

Συγεκριμένα, θα ακολουθηθεί η διαδικασία που είχαμε υιοθετήσει για την ενημέρωσή σας την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2020. Ως εκ τούτου, αύριο, Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2021 μεταξύ των ωρών 6-8μμ, μπορείτε να συνδεθείτε στις ηλεκτρονικές τάξεις (WebEx) των εκπαιδευτικών του σχολείου για να ενημερωθείτε και να συζητήσετε οποιοδήποτε θέμα αφορά τη φοίτηση και την επίδοση των παιδιών σας. Κατ’ εξαίρεση ο κ. Βουτσελάς θα ενημερώσει το Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 6-7μμ. Οι σύνδεσμοι των ηλεκτρονικών τάξεων των εκπαιδευτικών έχει αποσταλλεί στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις που έχετε δηλώσει στο σχολείο. Παρακαλώ να είστε σύντομοι, ώστε να προλάβουν να ενημερωθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι γονείς.

Σε περίπτωση που κάποιος γονέας/κηδεμόνας αδυνατεί να συμμετάσχει αύριο, υπενθυμίζω ότι ισχύει η τακτική εβδομαδιαία ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων κατά τις ώρες που προβλέπονται στο ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου. Η ενημέρωση αυτή θα
γίνεται μόνο τηλεφωνικά καλώντας στον αριθμό 2410-721219, καθώς, ως γνωστόν, απαγορεύεται η δια ζώσης προσωπική σας παρουσία στο σχολείο.

Δημ. Σακελλαρίου

Posted in Χωρίς κατηγορία and tagged , , .