Το Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης – ΚΕΣΥ Λάρισας δια των εκπαιδευτικών του τομέα Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό σε συνεργασία με το ΚΕΣΥ Καρδίτσας και των αντίστοιχων εκπαιδευτικών διοργανώνουν Διαδικτυακή Ενημερωτική-Εκδήλωση για μαθητές και μαθήτριες Γ Λυκείου με θέμα: «Γνωρίζω τις Αστυνομικές Σχολές, τις Σχολές Λιμενικού Σώματος και Πυροσβεστικής Ακαδημίας»την Παρασκευή 5 Φεβρουαρίου 2021 και ώρα 3μμ μέσω της πλατφόρμας Cisco WebEx.

15:00 Καλωσόρισμα στην εκδήλωση από τους εκπαιδευτικούς Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό
15:10 Παρουσίαση των Αστυνομικών Σχολών από τον Αστυνόμο Α΄ κ. Γιαπαλή Γεώργιο
15:40 Παρουσίαση των Σχολών του Λιμενικού Σώματος από τον Υποπλοίαρχο κ. Λιούτα Απόστολο
16:10 Παρουσίαση των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας από τον Υποπυραγό κ. Παπαπαναγιώτου Φώτιο
16:40 Υποβολή ερωτήσεων από τους μαθητές και τις μαθήτριες και απαντήσεις από τους ομιλητές/τριες
17:00 Λήξη της εκδήλωσης

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα ενημερωθούν με ηλεκτρονικό μήνυμα για το σύνδεσμο webex.

ΚΕΣΥ Λάρισας

Posted in Εκδηλώσεις and tagged , , , .